| Allmänt |
| Typ av produkt | Headset - Bluetooth - trådlös - USB-C via Bluetooth-adapter, 3,5 mm kontakt |
| Bredd | 19.4 cm |
| Djup | 8.3 cm |
| Höjd | 15 cm |
| Vikt | 220 g |
| Färg | Varmt grå |
| Material | Metall, PC/ABS, återvunnen aluminium, återvunnen ABS |
| Huvudbandsmaterial | Rostfritt stål, skum, tyg |
| Hörlursmaterial | Dubbel skumtyg |
| Rekommenderad användning | Bärbar elektronik, dator - kommunikation |
| Funktioner | 360° busylight, viloläge, trådlösa uppdateringar, Batteristatusindikator, utbytbar batteri, huvuddetektering, Auracast, av/på-knapp, upp till 8 enheter parkoppling, vindbrusreducering (WNR), AI-klar, LED-samtalsindikator |
| Skydd | Krypteringsskydd |
| Max manöveravstånd | 30 m |
| Ljudutgång |
| Hörlursmodell | Fullstorlek - montering över örat - binaural |
| Fällbar | Ja |
| Anslutningsteknik | Trådlös |
| Trådlös teknik | Bluetooth |
| Bluetooth ljud-codec | SBC, AAC, LC3 |
| Bluetoothversion | Bluetooth 5.3 LE |
| Bluetooth-profiler | Handsfree-profil (HFP), Headset Profile (HSP), Serial Port Profile (SPP), Advanced Audio Distribution Profile (A2DP), Audio/Video Remote Control Profile (AVRCP), Telephony and Media Audio Profile (TMAP), Public Broadcast Profile (PBP), Auracast, lågenergi |
| Ljudutgångsläge | Stereo |
| Ljudeffekter | Spatial Audio |
| Active Noise Canceling | Ja |
| Aktiv brusreduceringsteknologi | Advanced ANC |
| Frekvensrespons | 20 - 20000 Hz |
| Max. inmatningsström | 20 mW |
| Känslighet | 108.5 dB |
| Impedans | 35 ohm |
| Membran | 32 mm |
| Antal enheter som kan anslutas samtidigt | 2 |
| Volymbegränsande funktion | Ja |
| Egenskaper | Google Fast Pair, HearThrough, detektering av sidotoner, Jabra Xpress, Jabra Direct, ljudmeddelanden, MultiPoint Technology, Auto Pause, superbredband (SWB), PeakStop-teknik, IntelliTone-teknik |
| Ljudutmatningsinformation | Multimedia - 20 - 20000 Kommunikation - 100 - 14500 |
| Mikrofon |
| Formfaktor | Mikrofon för headset |
| Operativt läge för mikrofon | Digital MEMS |
| Inkluderade mikrofoner | 6 |
| Känslighet | -36 dBFS/Pa |
| Frekvensrespons | 10 - 20000 Hz |
| Brusreducerande | Ja |
| Brusreduceringsteknik | Clear Voice Technology |
| Fjärrkontroll |
| Reglage | Microsoft Teams-knappar, stänga av ljud |
| Spårning |
| Sensorer | Detektering på huvud |
| Anslutningar |
| Anslutningstyp | USB (USB Type-C) Ljudingång (minihörlurskontakt 3,5 mm) |
| Internet of Things (IoT) |
| Kompatibel med Internet of Things (IoT) | Ja |
| Kommunikationsteknologi | Bluetooth 5.3 LE |
| Diverse |
| Inkluderade tillbehör | Fodral, broschyr, Jabra Link 390c USB-adapter, USB-C till USB-C-kabel, 3,5 mm ljudkabel |
| Kabeldetaljer | USB-C till USB-C-kabel - 1.2 m Minitelefon 3,5 mm till minitelefon 3,5 mm-kabel |
| Mjukvarucertifiering | Certifierad för Microsoft-teams, Certifierad för Microsoft Teams Open Office |
| Standarder som följs | G616 |
| Strömtillförsel |
| Batteri | Headset-batteri laddningsbart - litiumjon - trådlös laddning |
| Driftstid (upp till) | 120 timme/timmar |
| Runtime-detaljer | Kontinuerligt tal (aktiv brusreducering/upptaget-lampa av) (ANC AV): upp till 25 timmar Kontinuerligt tal (aktiv brusreducering/upptaget-lampa på) (ANC PÅ): upp till 21 timmar Kontinuerlig uppspelning (aktiv brusreducering av) (ANC AV): upp till 120 timme/timmar Kontinuerlig uppspelning (aktiv brusreducering på) (ANC PÅ): upp till 55 timme/timmar Kontinuerlig uppspelning (med 10 min laddning): upp till 10 timmar (med 5 min laddning): upp till 5 timmar |
| Laddningstid | 180 min |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 18.6 cm |
| Emballagets djup | 22 cm |
| Emballagets höjd | 4.4 cm |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | -10 °C |
| Max temperatur vid drift | 45 °C |
| Min temperatur vid förvaring | -10 °C |
| Max temperatur vid förvaring | 55 °C |