Hem : Produkter : Komponenter : Processorer : Hewlett Packard Enterprise
AMD EPYC 7252 - 3.1 GHz - 8-core - 16 trådar - 64 MB cache - Socket SP3 - för ProLiant DL385 Gen10 Plus V2
Information
0 i lager
Inleverans: 2026-04-28
TillverkareHewlett Packard Enterprise
Artnr
P57790-B21
EAN
0190017619675
| Allmänt |
| Produkttyp | Processor |
| Processor |
| Typ / Formfaktor | AMD EPYC 7252 |
| Antal kärnor | 8-core |
| Antal trådar | 16 trådar |
| Cache | 64 MB |
| Cacheminnesinformation | L3 - 64 MB |
| Antal processorer | 1 |
| Klockfrekvens | 3.1 GHz |
| Max. turbohastighet | 3.2 GHz |
| Kompatibel processorsockel | Socket SP3 |
| Termisk avledningseffekt | 120 W |
| PCI-expressrevision | 4.0 |
| PCI-expressbanor antal | 128 |
| Arkitekturegenskaper | AMD Infinity Architecture |
| Kompatibilitetsinformation |
| Designat för | HPE ProLiant DL385 Gen10 Plus V2 |
|