KIOXIA CD8P-R Series KCD8XPUG15T3 - SSD - datacenter, läsningsintensiv - 15360 GB - inbyggd - 2.5" - PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
Information
0 i lager
Inleverans: 2026-05-25
TillverkareKIOXIA
Artnr
KCD8XPUG15T3
EAN
| Allmänt |
| Typ av enhet | SSD-enhet - inbyggd |
| Kapacitet | 15360 GB |
| NAND-flashminnestyp | 3D triple-level cell (TLC) |
| Formfaktor | 2.5" |
| Gränssnitt | PCI Express 5.0 x4 (NVMe) |
| Bredd | 69.85 mm |
| Djup | 100.45 mm |
| Höjd | 15 mm |
| Vikt | 130 g |
| Prestanda |
| Antal skrivningar per dag (DWPD) | 1 |
| Drivenhetsklass | Datacenter, läsningsintensiv |
| Intern datafrekvens | 12000 MBps (läs)/ 5500 MBps (skriv) |
| 4 KB Random Read | 2000000 IOPS |
| 4 KB Random Write | 200000 IOPS |
| Pålitlighet |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 2,500,000 timmar |
| Dygnet-runt drift | Ja |
| Expansion och anslutningar |
| Gränssnitt | 1 x PCI Express 5.0 x4 (NVMe) |
| Kompatibelt fack | 2.5" |
| Strömtillförsel |
| Strömkonsumtion | 23 Watt (aktiv) 5 Watt (inaktiv) |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 5 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 73 °C |
| Min temperatur vid förvaring | -40 °C |
| Max temperatur vid förvaring | 85 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 5 - 95% RH |