| Allmänt |
| Typ av produkt | Surfplatta - inget tangentbord |
| AI-nivå | Copilot+ PC |
| Operativsystem | Windows 11 Pro - Arabiska / Danska / Holländska / Engelska (UK) / Engelska (US) / Finska / Franska / Tyska / Italienska / Norska / Polska / Portugisiska / Spanska / Svenska |
| Processor / Chipuppsättning |
| CPU | Intel Core Ultra 7 (Serie 3) 366H / 2 GHz |
| Max. turbohastighet | 4.8 GHz |
| Antal kärnor | 16-core |
| Prestandakärnor | 4 |
| Effektiva kärnor | 12 |
| Cache | 18 MB |
| Funktioner | Intel Turbo Boost Technology 2.0, Intel Smart Cache, Intel Turbo Boost Max Technology 3.0, Intel Deep Learning Boost (DL Boost), 16 trådar |
| Neural processor enhet (NPU) |
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| NPU-prestanda upp till (TOPS) | 50 TOPS |
| AI-datatypstöd på NPU | INT8 |
| Stöd för sparsamhet | Ja |
| AI-programvaruramverk som stöds av NPU | OpenVINO, WebNN, WindowsML, ONNX RT |
| Stöd för Windows Studio-effekter | Ja |
| Minne |
| RAM | 16 GB |
| Teknik | LPDDR5X SDRAM |
| Lagring |
| Huvudlager | 256 GB SSD |
| Display |
| Typ | 13" OLED |
| Pekskärm | Ja (10-punkters multi-touch) |
| Upplösning | 2880 x 1920 |
| Vert. Synkr. frekv. vid max uppl. | 120 Hz |
| Bredskärm | Ja |
| Pixeldensitet (ppi) | 267 |
| Bildkvot | 3:2 |
| Ljusstyrka för bild | 600 cd/m² |
| Egenskaper | Antireflex, Vivid Color, Color Calibrated, sRGB Color Space, HDR (high dynamic range), adaptiv kontrast, PixelSense Flow, Adaptiv färg, Dolby Vision IQ, Auto Color Management, förstärkt glas |
| Ljud & Video |
| Grafikprocessor | Intel Graphics - upp till 40 TOPS |
| Kamera | Ja - 1440 p (fram) |
| Upplösning | 10 Megapixel (bak), 12 Megapixel (fram) |
| Videoupplösning | 4K |
| Bildhastighet | 30 frames per second |
| Kameraegenskaper | Windows Hello, autokomposition, funktion för ögonkontakt, bakgrundsoskärpa, porträttoskarphet, Face Authentication |
| Ljud | Högtalare, dubbel studio mikrofoner med röstfokus |
| Standarder som följs | Dolby Atmos |
| Inmatning |
| Egenskaper | Microsoft Pen Protocol (MPP) |
| Kommunikation |
| Trådlös | NFC, 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Batteri |
| Teknik | 4-cells litiumjon |
| Vikt | 208 g |
| Kapacitet | 53.3 Wh |
| Körtid | Upp till 17 timmar |
| Batteridriftstid | Webbsurfning: upp till 11 timmar Videouppspelning: upp till 17 timmar |
| Växelströmsadapter |
| Inmatning | (50/60 Hz) |
| Utmatning | 39 watt, 15 V |
| Anslutningar & Utökning |
| Gränssnittsdetaljer | 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 2.1 Alt Mode) (laddning/data/video) SurfaceConnect Surface Keyboard |
| Programvara |
| Medföljande programvara | Microsoft 365 Business Standard-app, Business Premium-app eller Microsoft 365-app (30 dagars provperiod), Microsoft 365-appar (kräver licens eller prenumeration) |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Diverse |
| Färg | Svart |
| Lådmaterial | Eloxerad aluminium |
| Integrerade alternativ | Accelerometer, magnetometer, gyroskop, sensor för omgivningsfärg |
| Dockningsbar | Ja |
| Säkerhet | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip with Microsoft Pluton |
| Egenskaper | Volymkontroll, kickstand med 165 graders fullt friktion gångjärn |
| Inkluderade tillbehör | Strömadapter |
| Standarder som följs | ISO 9241-307 |
| Specifik absorptionshastighet (SAR) | 0.72 W/kg (body) 3.27 W/kg (lem) |
| Lokalisering | Region: Belgien, Sydafrika, Luxemburg, Österrike, Danmark, Finland, Frankrike, Tyskland, Italien, Nederländerna, Norge, Polen, Portgual, Spanien, Sverige, Schweiz |
| Mått och vikt |
| Dimensioner (BxDxH) | 20.9 cm x 0.93 cm x 28.7 cm |
| Vikt | 895 g |
| Emballagets mått (BxDxH) / vikt | 25.1 cm x 5.35 cm x 35.3 cm |
| Hållbarhetsinformation |
| Sällsynta jordartsmetaller | 100 % återvunna sällsynta jordartselement |
| Återvunnet innehåll i förpackningen | 77 % - återvunna och/eller ansvarsfullt anskaffade träfibrer |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad maskinvarugaranti - 1 år |