| Allmänt |
| Typ av produkt | Surfplatta - inget tangentbord |
| AI-nivå | Copilot+ PC |
| Operativsystem | Windows 11 Pro - Arabiska / Danska / Holländska / Engelska (UK) / Engelska (US) / Finska / Franska / Tyska / Italienska / Norska / Polska / Portugisiska / Spanska / Svenska |
| Processor / Chipuppsättning |
| CPU | Intel Core Ultra 7 (Serie 3) 366H / 2 GHz |
| Max. turbohastighet | 4.8 GHz |
| Antal kärnor | 16-core |
| Prestandakärnor | 4 |
| Effektiva kärnor | 12 |
| Cache | 18 MB |
| Funktioner | Intel Turbo Boost Technology 2.0, Intel Smart Cache, Intel Turbo Boost Max Technology 3.0, Intel Deep Learning Boost (DL Boost), 16 trådar |
| Neural processor enhet (NPU) |
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| NPU-prestanda upp till (TOPS) | 50 TOPS |
| AI-datatypstöd på NPU | INT8 |
| Stöd för sparsamhet | Ja |
| AI-programvaruramverk som stöds av NPU | OpenVINO, WebNN, WindowsML, ONNX RT |
| Stöd för Windows Studio-effekter | Ja |
| Minne |
| RAM | 32 GB |
| Teknik | LPDDR5X SDRAM |
| Lagring |
| Huvudlager | 1 TB SSD |
| Display |
| Typ | 13" OLED |
| Pekskärm | Ja (10-punkters multi-touch) |
| Upplösning | 2880 x 1920 |
| Vert. Synkr. frekv. vid max uppl. | 120 Hz |
| Bredskärm | Ja |
| Pixeldensitet (ppi) | 267 |
| Bildkvot | 3:2 |
| Ljusstyrka för bild | 600 cd/m² |
| Egenskaper | Antireflex, Vivid Color, Color Calibrated, sRGB Color Space, HDR (high dynamic range), adaptiv kontrast, PixelSense Flow, Adaptiv färg, Dolby Vision IQ, Auto Color Management, förstärkt glas |
| Ljud & Video |
| Grafikprocessor | Intel Graphics - upp till 40 TOPS |
| Kamera | Ja - 1440 p (fram) |
| Upplösning | 10 Megapixel (bak), 12 Megapixel (fram) |
| Videoupplösning | 4K |
| Bildhastighet | 30 frames per second |
| Kameraegenskaper | Windows Hello, autokomposition, funktion för ögonkontakt, bakgrundsoskärpa, porträttoskarphet, Face Authentication |
| Ljud | Högtalare, dubbel studio mikrofoner med röstfokus |
| Standarder som följs | Dolby Atmos |
| Inmatning |
| Egenskaper | Microsoft Pen Protocol (MPP) |
| Kommunikation |
| Trådlös | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Trådlöst bredband (WWAN) |
| Generation | 5G |
| Teknik | WCDMA, LTE, 5G NR, 4G LTE, 5G |
| Mobilband | LTE B13, LTE B2, LTE B4, LTE B12, LTE B3, LTE B7, LTE B20, LTE B1, LTE B25, LTE B26, LTE B5, LTE B39, LTE B28, LTE B29, LTE B8, LTE B66, LTE B30, LTE B40, LTE B41, LTE B38, LTE B19, LTE B14, LTE B42, LTE B48, LTE B71, WCDMA B1, WCDMA B2, WCDMA B5, WCDMA B8, WCDMA B4, 5G NR SA n1, 5G NR SA n2, 5G NR SA n3, 5G NR SA n5, 5G NR SA n7, 5G NR SA n8, 5G NR SA n12, 5G NR SA n20, 5G NR SA n25, 5G NR SA n28, 5G NR SA n38, 5G NR SA n40, 5G NR SA n41, 5G NR SA n48, 5G NR SA n66, 5G NR SA n71, 5G NR SA n77, 5G NR SA n78, 5G NR SA n79, 5G NR SA n14, 5G NR SA n26, 5G NR SA n29, 5G NR SA n30 |
| Navigering |
| Mottagare | GPS/GNSS/Galileo/BeiDou/NavIC/QZSS |
| Batteri |
| Teknik | 4-cells litiumjon |
| Vikt | 208 g |
| Kapacitet | 53.3 Wh |
| Körtid | Upp till 17 timmar |
| Batteridriftstid | Webbsurfning: upp till 11 timmar Videouppspelning: upp till 17 timmar |
| Växelströmsadapter |
| Inmatning | (50/60 Hz) |
| Utmatning | 15 V |
| Anslutningar & Utökning |
| Kortplatser | 1 x Nano-SIM-kort (1 tillgänglig) |
| Gränssnittsdetaljer | 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 2.1 Alt Mode) (laddning/data/video) SurfaceConnect Surface Keyboard |
| Programvara |
| Medföljande programvara | Microsoft 365 Business Standard-app, Business Premium-app eller Microsoft 365-app (30 dagars provperiod), Microsoft 365-appar (kräver licens eller prenumeration) |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Diverse |
| Färg | Platina |
| Lådmaterial | Eloxerad aluminium |
| Integrerade alternativ | Accelerometer, magnetometer, gyroskop, sensor för omgivningsfärg |
| Dockningsbar | Ja |
| Säkerhet | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip with Microsoft Pluton |
| Egenskaper | Volymkontroll, kickstand med 165 graders fullt friktion gångjärn |
| Standarder som följs | ISO 9241-307 |
| Specifik absorptionshastighet (SAR) | 1.49 W/kg (body) 1.49 W/kg (lem) |
| Lokalisering | Region: Belgien, Sydafrika, Luxemburg, Österrike, Danmark, Finland, Frankrike, Tyskland, Italien, Nederländerna, Norge, Polen, Portgual, Spanien, Sverige, Schweiz |
| Mått och vikt |
| Dimensioner (BxDxH) | 20.9 cm x 0.93 cm x 28.7 cm |
| Vikt | 906 g |
| Emballagets mått (BxDxH) / vikt | 25.1 cm x 5.35 cm x 35.3 cm |
| Hållbarhetsinformation |
| Sällsynta jordartsmetaller | 100 % återvunna sällsynta jordartselement |
| Återvunnet innehåll i förpackningen | 77 % - återvunna och/eller ansvarsfullt anskaffade träfibrer |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad maskinvarugaranti - 1 år |
|