Hem : Produkter : Nätverk : Router : Cisco Meraki
Cisco Meraki C8455-G2-MX - Router 10GbE, 25GbE - rackmonterbar - för P/N: MA-PWR-CORD-AU, MA-PWR-CORD-BR, MA-PWR-CORD-EU, MA-PWR-CORD-UK, MA-PWR-CORD-US
Information
0 i lager
Inleverans: 2026-06-03
TillverkareCisco Meraki
Artnr
C8455-G2-MX
| Allmänt |
| Typ av enhet | Router |
| Modell | Rackmonterbar - 1U |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Datalänkprotokoll | Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, 25 Gigabit Ethernet |
| Prestanda | NGFW throughput: 20 Gbps VPN-genomströmning (plats till plats): 10 GB/s |
| Kapacitet | Samtidiga enheter: 15000 Maximum number of tunnels: 3500 |
| Nätverks/transportprotokoll | Telnet |
| Funktioner | Support för SD-WAN, QoS, auto-negotiation |
| Statusindikatorer | Strömförsörjning, status, signalering, alarm, PSU, länk, aktivitet, konsol, seriell |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | WAN: 2 x 25Gb Ethernet - SFP28 LAN: 2 x 10Gb Ethernet - SFP+ LAN: 8 x 1Gb Ethernet - SFP (mini-GBIC) Konsol: 1 x RJ-45 Hanrering: 1 x RJ-45 |
| Strömtillförsel |
| Nätdel | Intern strömförsörjning - hot-plug |
| Redundant ström | Ja |
| Installerat antal | 2 (max) |
| Diverse |
| Inkluderade tillbehör | 19-tums rackmonteringssats |
| Dimensioner och vikt |
| Bredd | 44.5 cm |
| Djup | 30.5 cm |
| Höjd | 4.39 cm |
| Vikt | 5.67 kg |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 10 - 85 % (icke-kondenserande) |
| Kompatibilitetsinformation |
| Designat för | P/N: MA-PWR-CORD-AU, MA-PWR-CORD-BR, MA-PWR-CORD-EU, MA-PWR-CORD-UK, MA-PWR-CORD-US |
|