TP-LINK MC111CS - Fibermediekonverterare - 100Mb LAN - 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX - RJ-45 / SC enkelläge - upp till 20 km - 1550 (TX) / 1310 (RX) nm

TP-LINK MC111CS - Fibermediekonverterare - 100Mb LAN - 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX - RJ-45 / SC enkelläge - upp till 20 km - 1550 (TX) / 1310 (RX) nm MC111CS
Vänster vinkelVänster sidaHöger sida
Logga in för pris
Information
0 i lager
Inleverans: 2018-06-05
TP-LINKTillverkareTP-LINKArtnr
MC111CS
EAN
0845973030414
 
Allmänt
Typ av enhetFibermediekonverterare
FormfaktorExtern
Nätverksfunktioner
AnslutningsteknikKabelansluten
Typ av kablage10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Datalänkprotokoll10Mb LAN, 100Mb LAN
Dataöverföringshastighet100 Mbps
Optisk våglängd1550 (TX) / 1310 (RX) nm
Max överföringsavstånd20 km
StatusindikatorerKollisionsstatus, duplex-läge för port, strömförsörjning, länk/akvititet
FunktionerFlödeskontroll, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), halvduplexläge, fullt duplexläge
Standarder som följsIEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x
Expansion/Anslutning
Gränssnitt1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hona
1 x Ethernet 100Base-FX - SC single-mode
Diverse
Standarder som följsFCC
Strömtillförsel
NätdelExtern strömadapter
Mått och vikt
Bredd9.5 cm
Djup7.3 cm
Höjd2.7 cm
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift10 - 90%

 

 
Kundvagn
Visa priser inkl moms?
Varor: 0 stSumma: 0 krFrakt: 0 kr